Клембівська фабрика народних промислів "Жіноча праця" розпочала роботу

Славетна вишивальна фабрика «Жіноча праця» в селі Клембівка Ямпільського району відновлена. Благодійний Фонд «Батьківська земля» знову вразив своїм проектом: відновити таку фабрику, що уособлювала собою цілу епоху в житті села, району та й держави — не просто, насамперед у фінансовому плані. Оксана Калетник продовжила славетну справу свого дідуся, Миколи Антоновича, який у свій час очолював фабрику.

Клембівська фабрика народних промислів "Жіноча праця" вже розпочала роботу.Професійне навчання за професією вишивальник організували для безробітних громадян Ямпільського району. Навчання проводять фонд «Батьківська земля», Ямпільський районний центр зайнятості та обласне комунальне підприємство (учбово-курсовий комбінат) на базі фабрики «Жіноча праця» з наступним працевлаштуванням. Метою впровадження проекту є і подолання проблеми зайнятості населеня, і виробництво та збут продукції фабрики, і збереження та поширення унікальної клембівської вишивки, яка вже протягом століття відома у всьому світі. В новому приміщенні фабрики встановлено сучасне обладнання. Працівники протягом п"яти місяців отримають нові знання про сучасні технології вишивання, навики роботи з комп"ютерною технікою, опанують різні види, як машинної так і ручної вишивки.

Директор Благодійного Фонду "Батьківська земля" Олена Крикун впевнена, що невдовзі фабрика дасть першу свою продукцію на ринок.Відродження підприємства вирішуватиме основну проблему жителів Клембівки - зайнятість. Адже на обліку в Ямпільському районному центрі зайнятості перебуває біля 200 клембівчан.Продукція фабрики дозволить поширювати подільську вишивку в Україні і світі, осучаснити її використання.

Невдовзі витворами клембівських майстринь знову милуватимуться люди!