Завершився футбольний турнір на Кубок Оксани Калетник 2014

Майже два місяці тривали ігри футбольного чемпіонату на півдні Вінниччини. Шість команд з Чечельника, Піщанки, Крижополя, Ямполя, Могилів-Подільського та села Довжок Ямпільського району змагались за головний приз, Кубок Оксани Калетник.

Директор ямпільської спортивної школи Геннадій Гречковський, який є і головним тренером місцевої команди «Тірас», переконаний, що цей турнір уже справді можна вважати традиційним.

«Проводимо ці змагання третій рік поспіль і ми раді, що такий турнір існує, адже в ньому беруть участь команди, які не виступають у першості області, тому для них це фактично єдина можливість грати, підтримувати форму, вдосконалювати майстерність, та й узагалі зберегти команди. Тут важливий навіть не сам результат, хто переможе, а популяризація спорту загалом і можливість для молоді проявити себе», - зазначив Геннадій Гречковський.

Ігри відбувались у двох групах і по два переможці групових турнірів взяли участь у фінальній частині змагань 31 серпня на ямпільському стадіоні «Колос».

Команди продемонстрували чудовий футбол і порадували вболівальників результативною грою. В матчі за третє місце змагались команди Чечельника й Піщанки. Гра була видовищною і глядачі побачили п’ять забитих м’ячів. Фортуна цього разу була на боці чечельницьких футболістів. 3:2 – саме з таким рахунком вони перемогли команду Піщанки й посіли почесне третє місце.

У фіналі зустрілись команди Ямполя і Крижополя. Торішній чемпіон – ямпільський «Тірас» – продемонстрував чудову гру і, попри впертий опір крижопільчан, отримав заслужену перемогу. 2:0 у фіналі і ямпільчани вдруге завоювали головну нагороду турніру – Кубок Оксани Калетник.

Привітати учасників турніру завітала і сама ініціатор його проведення народний депутат України Оксана Каленик. Вона впевнена, що змагання відбуваються в першу чергу завдяки ентузіазму самих футболістів та підтримці Благодійного фонду “Батьківська земля”. На думку організаторів, незважаючи на складну політичну та економічну ситуацію в країні, не потрібно забувати про розвиток та підтримку спорту.

«Я насамперед хочу подякувати саме учасникам турніру, адже це саме завдяки вашому ентузіазму він існує ось уже третій рік поспіль. Без вашого бажання брати участь у змаганнях нічого б не було. Я бачу дуже великий сенс у тому, що ми разом робимо, - підкреслила Оксана Калетник. - Коли свої сили, старання, час вільний вкладаємо у якусь спільну справу, яка є досить корисною, як для кожного, так і для всіх разом, ми змінюємо світ на краще. Тому незалежно від моєї подальшої політичної кар’єри я хочу запропонувати нам і в майбутньому проводити цей турнір. Особисто я буду підтримувати його й надалі».

Італійський воротар Діно Дзофа сказав, що футбол є абсолютно непередбачуваним. Багато чого може відбуватись у світовій історії, але найбільш яскраві емоції дарує спорт, і саме футбол. Тому я бажаю всім, щоб справжні емоції і переживання та боротьба панували тут, на спортивних майданчиках, а не на військових аренах».
Футболісти кажуть, грали із задоволенням та щоб показати приклад підростаючому поколінню. Станіслав Іванов — капітан команди “Тірас” задоволений грою рідної команди: «Особисто я в команді вже 15 років і ми втретє беремо участь у цьому турнірі. Нам подобається. Гравці, де б не були – на навчанні, на роботі, – приходять, приїжджають і ми маємо змогу пограти в улюблену гру. Суперники із сусідніх районів, з багатьма знайомі по інших турнірах, тому завжди приємно зустрітись знову і позмагатись у таких дружніх поєдинках. Сьогодні ми знову виграли, і ми задоволені, і наші вболівальники, для яких ми граємо. Особливо приємно, що серед них багато дітей, а для них це приклад і популяризація спорту та здорового способу життя».

Привітав учасників змагань і гість з Могилів-Подільського, очільник обласної федерації з парапланерного спорту Сергій Шибінський, якого з футболістами поєднує плідна співпраця з Благодійним фондом «Батьківська земля»: «З 1993 року ми на могилівщині започаткували клуб з парапланерного спорту і знаємо, що ямпільщина свого часу славилась дельтапланеризмом. Три роки тому Оксана Миколаївна та фонд «Батьківська земля» підтримали наш спортивний фестиваль «Крила Придністров’я. Разом ми започаткували проект «Прапор «Батьківської землі» на вершинах світу» І вже підкорили Говерлу, Ельбрус та Казбек. Тому всіх, хто цікавиться повітряними та екстремальними видами спорту, запрошуємо до нас і будемо співпрацювати, розвивати спорт та сприяти дозвіллю нашої молоді».
Призери змагань отримали кубки, медалі, грамоти й грошові винагороди. Приємно вразив присутніх і благородний жест переможців. Футболісти «Тіраса» подарували свої чемпіонські медалі підростаючому поколінню, дитячій футбольній команді з Піщанки. А завершилось футбольне свято дружнім груповим фото організаторів та учасників турніру.

Назад