Християнській етиці навчаються діти Крижопільщини

Майбутнє України безпосередньо залежить від збереження і відтворення традиційних християнських моральних цінностей,ідеалів добра , людяності та любові.Про необхідність відродження духовності в Україні говорять працівники освіти, керівництво держави та духовенство. Милістю Божою, по благословенню Високопреосвященійшого Агапіта архієпископа Могилів- Подільського і Шаргородського та за сприяння Благодійного фонду «Батьківська земля» , Почесним Президентом якого є народний депутат України Оксана Калетник в Крижопільському районі впроваджено проект «Християнські цінності – здоров'я нації».

Метою проекту є проведення факультативних занять з Християнської етики в загальноосвітніх закладах району з дітьми всіх вікових категорій. Надзвичайно велику допомогу з підбором закладі та кандидатур викладачів надав Благочинний району Микола Давиденко, який погодився проводити заняття зі студентами Крижопільського професійного будівельного ліцею. Крім цього уроки проводились в чотирьох школах району - Крижопільській І-ІІІ ст. СЗШ №1,Крижопільській І-ІІІ ст.. СЗШ №2, Городківській І-ІІІ ст.. СЗШ №1, Вільшанській СЗШ І-ІІІ ст.

Священники, які працювали в Проекті ,виявили щире бажання спілкуватись з дітьми, прививати їм найкращі людські якості, стали вчителями та найближчими друзями для дітей. Для проведення занять викладачі використовували свої знання та досвід , закуповували необхідні книги , диски, схеми, таблиці,в икористовували відеопроектори та комп’ютери. Зокрема священники навчали дітей зрозуміти суть і важливість християнських моральних цінностей. За допомогою Святого Письма, повчальних біблійних історій та оповідань, віршів, цікавих наукових фактів про людину та її поведінку намагались виховати в дітей повагу до свободи совісті, релігійних та світоглядних переконань. Під час уроків християнської етики діти відкриваються,розповідають про найпотаємніші духовні переживання своїє душі.

В будівельному ліцеї, де діти вже старшого віку , багато занять присвячувалос темі шкідливих звичок, вчинків, депресії, самогубству. Для прикладу того, що діти відкрили свої душі є те, що 5-ро студентів ліцею, а більша частина з них сироти, напівсироти, діти з неблагополучних сімей, зізналися, що вони не хрещені і прийшли до храму, де настоятелем є їхній вчитель, і попросили охрестити їх.

Переоцінити важливість саме таких Проектів не можливо, тому вони охоплюють дітей різних вікових категорій, різного суспільного статусу, вони вирівнюють дітей: у заможніших зникає пиха, у дітей з бідніших сімей щезає заздрість і з'являється впевненість в собі. Самі діти стверджують ,що на таких уроках знаходять відповіді на багато важливих питань,які їх цікавлять та турбують, у них поліпшуються взаємовідносини з друзями, батьками та вчителями, врівноважується характер, стає цікавіше та легше жити.

Проект проводився протягом двох начальних років (2012-2013 ; 2013-2014 рр). Особливість викладання уроків в молодших класах полягала в поданні стислого простого навчального матеріалу та інформації, оформленої у зрозумілих для малечі понятях та прикладах. Зокрема, уроки благочинності та добрих справ проводились на прикладах із життя різних літературних та казкових героїв.

У старших класах учням цікаво було почути розповіді про визначних людей, якими найціннішими якостями можна було б у них збагатитися. Уроки присвячувались відомим діячам науки, культури, церкви, благодійникам, як то Ісаак Ньютон, Владика Лонгін, Тарас Шевченко, Блаженійший Митрополит Володимир, академік Павлов ... Найбільше вдавалось зацікавити дітей проведенням екскурсій у храми ,краєзнавчий музей, видатні та святі місця і паломництва.

Завдяки проекту «Християнські цінності – здоров’я нації» діти стали добрішими, ввічливішими, милосерднішими. Намагаються виконувати Заповіді Божі та з Богом долати життєві труднощі. Спілкуючись з педагогічним колективом та батьками, відчувається щира вдячність організаторам-початківціям даного проекту, а також не покидає надія про те, що добрі починання матимуть продовження. Посіяне зерно впаде в добру землю, проросте і дасть гарні плоди.

Назад