Прапор фонду «Батьківська земля» піднято на вершину Казбеку

Ще минулого року Могилів-Подільський парапланерний клуб "Морфедес" та Вінницький обласний осередок Федерації парапланеризму України за підтримки народного депутата Оксани Калетник та Благодійного фонду "Батьківська земля", почесним президентом якого вона є, започаткували проект «Прапор «Батьківської землі» на вершинах світу». В серпні 2013 року могилівчани вдало піднялися на найвищу гору Європи -- Ельбрус, її східну вершину заввишки 5633 м, що в Росії. У вересні 2013 року здійснили сходження на найвищий пік України - гору Говерлу (2042 м). І вже цього року вирішили продовжити реалізацію проекту. 12 серпня команда «Батьківської землі», яка складалась із п’яти сміливців-альпіністів, піднялися на красиву, величну гору Кавказу - Казбек заввишки 5033 м, яка знаходиться в Грузії.

«Такі експедиції – це можливість розповісти світові про Україну та українців, які понад усе прагнуть миру, - говорить Оксана Калетник. – Крім того, альпіністи, на мою думку, - це особливі люди, сильні не лише фізично, але й духовно. Адже гори, як лакмусовий папірець, тестують характер людини, проявляють його з різних сторін. І вони не вибачають ні зухвалості, ні слабкості. Тому для мене дуже важливо було підтримати спортсменів, які сформували справжню команду, де кожен може сподіватися на підтримку друзів, де люди беззастережно довіряють один одному своє життя».

Ініціатор проекту могилівчанин Сергій Шибінський повідомив, що сходження на Казбек далось д же нелегко. «Умови сходження були непростими: вихід здійснили з базового табору "Метеостанція" на висоті 3700 м над рівнем моря, о другій годині ночі, - розповідає Сергій Шибінський. - Через дві години переходу вийшли на закритий льодовик Гергеті. Рухалися в зв’язках через можливі закриті снігом багатометрові тріщини. Ускладнювали сходження густий туман, сильний вітер, мороз 5-10 градусів». Через сім годин підйому двоє з команди - батько й син Сергій та Андрій Шибінські вже стояли на вершині. «Відверто можна сказати, що встояти було важко,порив и вітру були від 25 до 30 метрів на секунду. На жаль, важкі умови сходження - гірська хвороба, мороз та дошкульний вітер - не витримали наші колеги-земляки: Ткач Олег, Михайлюта Іван, Оленич Віктор. Але їхній вклад у загальний результат однак неоціненний. Адже в альпіністських експедиціях успіх кується спільними зусиллями колективу і навіть якщо на вершину підніметься бодай один її представник, результат є досягнутим, завдання виконані».

Після підкорення вершини цікавими були подорожі по гостинній, незабутній Грузії, відвідини ви сокогірного району Сванетії, що на півночі країни, древньої столиці Мцхети і звичайно самої столиці - Тбілісі. Наші герої впевнені, що попереду команду «Батьківської землі» чекають нові нескорені вершини і прапор благодійного фонду майорітиме й там!

Назад