Початком створення фонду була громадська ініціатива людей, які бажали об’єднати спільні зусилля для реалізації свого прагнення – бути корисним суспільству, в якому живемо.

Якось мій рідний дядько, ректор Вінницького аграрного університету, запросив мене, як фахового юриста, взяти участь у кількох студентських проектах. У рамках проектів, спілкуючись з людьми у сільській місцевості, зрозуміла, що співвітчизникам необхідно не лише надавати юридичну допомогу, але й роз’яснювати елементарні права та можливості.

Це стало поштовхом до об’єднання ініціативних людей довкола вирішення проблем рідної землі - Вінниччини. Так виник благодійний фонд «Батьківська земля», назва якого не випадкова. Одним із донорів фонду стала Група Компаній «Фінанси Інвестиції Менеджмент» (FIM), яка завжди підтримувала благодійні та підприємницькі ініціативи.

Першою справою “Батьківської землі” була юридична допомога. Але з часом ми зрозуміли, що надавати лише фахові юридичні консультації – не достатньо. Людей турбували й інші питання – соціальний захист, проблеми із працевлаштуванням та отриманням освіти, складнощі у започаткуванні власної справи, відсутність можливості реалізувати свій творчий потенціал.

Наша робота перетворилася на справжній рух. Своїм головним завданням ми визначили підтримку громадських ініціатив та соціально-економічних програм розвитку Поділля, аби покращити життя людей в регіоні.

Ми зрозуміли, що коли люди починають спілкуватися, докладають спільних зусиль до вирішення питань, вони стають сильнішими. На зустрічах волонтерів ми часто говоримо: найбільший дар - це щира повага до людини, повага, в якій відроджується людська гідність. Не проси, не жалійся - вір у те, що можеш зробити сам, і тоді зустрінеш тих, хто підтримає та допоможе.

Свою роботу ми узгоджуємо за трьома принципами:

  • Життя полягає у тому, щоб не чекати, коли закінчиться буря, а в тому, щоб навчитися танцювати під дощем;
  • Давати не виловлену рибу, а вудочку і навчити нею ловити здобич;
  • Що від серця іде до серця доходить.

В такій спосіб ми хочемо змінити ментальність нашого народу, сформовану за радянських часів, коли люди звикли перекладати свої проблеми на плечі держави. Тепер, у сучасних умовах, ми маємо зрозуміти, що наше майбутнє – у наших руках, бо ми – і є держава! В громадянському суспільстві зміни починаються не з звинувачувальних вигуків, а з об’єднання небайдужих людей.

Оксана Калетник займала посаду Голови правління Благодійного фонду "Батьківська земля" до 30 липня 2012 року.