Усі напрямки діяльності фонду «Батьківська земля» є складовими єдиного цілісного і поступового процесу реального захисту та підтримки життєздатності і потенціалу розвитку нашого краю, нашої спільноти.

Діяльність фонду базується на продуманій та обґрунтованій програмі, що враховує особливості Поділля.

Основними напрямками діяльності фонду «Батьківська земля» є:

1. Правова допомога

Чому? → У час суспільних змін цілі верстви населення залишаються один-на-один зі складними новими життєвими обставинами, яких вони часто не розуміють, не мають знань і реальних можливостей для реалізації своїх людських прав. Тому фонд почав надавати безкоштовну юридичну допомогу.

2. Творчі ініціативи

Чому? → За умов сучасної невизначеності суспільства лише на основі звертання до багатства духовних традицій власного народу людина здатна усвідомити себе у зміненому світі. Саме тому фонд ініціює і підтримує творчі ініціативи, спрямовані на розвиток народної творчості вінничан.

3. Просвітницька діяльність

Чому? → Відчувши себе творцем на батьківській землі, людина потребує знань та вмінь про те, як реалізувати свої творчі сили. Саме тому фонд реалізує просвітницькі ініціативи. Водночас реалізація будь-якого життєвого проекту потребує вміння взаємодіяти з іншими людьми, захищати свої права та інтереси. Тому просвітницькі проекти фонду скеровані на розвиток громадянського суспільства.

4. Соціальні та підприємницькі ініціативи

Чому? → Турбота про малозабезпечені верстви населення - одна з головних місій фонду. Допомога тому, хто залишився без підтримки близьких, ти, хто самотужки не може зрушити з місця вирішення важливих соціальних проблем, тим, хто потребує уваги та розуміння з боку інших. Також задля сприяння розвитку в нашій спільноті самостійної економічної потуги, фонд підтримує підприємницькі ініціативи активних верств населення, сприяючи формуванню повноцінних засад життя в умовах сучасного ринкового суспільства.

Спільні проблеми слід вирішувати спільними зусиллями.

Вітчизняний бізнес вже виходить на рівень усвідомлення власної соціальної відповідальності, в Україні сформувалася суспільна верства успішних та небайдужих до долі свого краю людей.

Вони з готовністю сприяють соціальним ініціативам, однак лише коли впевнені у їх ефективності, коли бачать відкритість і не сумніваються у чесності людей, що використовують надані кошти і, головне, коли бачать конкретний результат.

На цьому базується суспільна довіра як базовий ресурс розвитку як Вінниччини, так і України в цілому. Саме такою спільнотою є наш зараз наш фонд.